);

هزینه بوتاکس صورت، قیمت بوتاکس دور چشم چقدر است؟

تزریق-ژل-وبوتاکس

بوتاکس، یک درمان غیر تهاجمی و پرطرفدار می باشد. از بوتاکس در ابتدا برای درمان طیف وسیعی ازموارد مثل عرق بیش از حد در قسمت ها ی مختلف بدن مانند (زیر بغل و کف دست و پا) تا سردردهای میگرنی استفاده میشد، که در حال حاضر به طور گسترده ای به منظور زیبایی از آن استفاده می شود. این درمان، توانایی برطرف کردن چین و چروک های صورت و پیشانی و خط اخم و کناره های چشم را دارد.

هزینه تزریق بوتاکس به طور گسترده متغیر است. به عنوان یک قاعده کلی، مراکز مختلف هزینه ها را بر اساس ناحیه مورد نظرطبقه بندی می کنند، اگرچه بعضی از آنها بر اساس تعداد واحدهای مصرفی هم محاسبه میکنند ، که منجر به تفاوت های مختلفی در هزینه های درمانی می شود.

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس:

-اندازه قسمتی که نیاز به بوتاکس دارد

با افزایش مناطق قابل تزریق ،بی شک درمان  گران تر خواهد شد.

-میزان دز مورد نیاز

در صورتی که میزان چین و چروکهای شما (یا محدوده قابل درمان) شدید باشد، امکان دارد واحدهای بیشتری از بوتاکس مورد نیاز باشد، که در اینصورت هزینه افزایش می یابد.

-مناطقی که نیاز به بوتاکس دارند

بعضی از مناطق ممکن است تزریق بیشتری نسبت به مناطق دیگر نیاز داشته

باشند. به عنوان مثال، زیر بغل ممکن است نیاز به واحدهای بیشتری نسبت به خطوط خنده داشته باشد

-پزشکی که درمان را انجام می دهد

شما برای تزریق بوتاکس نیاز دارید که حتما پزشک برای شما کار را انجام دهند . انجام بوتاکس توسط تکنسین برای شما عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

هزینه های معمول تزریق بوتاکس:

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط مجموعه زیبایی تجمیل، هزینه معمول درمان بوتاکس بسته به میزان مورد نیاز شما و تخصص پزشکی که آن را انجام میدهد متفاوت میباشد و متغیر است.

قیمت بوتاکس صورت چیست:

از دیگر عوامل اصلی و تاثیر گذار روی هزینه بوتاکس نوع کیفیت و برند بوتاکس میباشد که تعیین کننده هزینه اصلی بوتاکس است .از جمله بهترین برند های بوتاکس دیسپورت انگلستان و زئومین آلمان و نورونکس کره ای میباشد که از کم خطر ترین و مطمئن ترین و با کیفیت ترین برند ها میباشند .

در مجموعه های زیبایی قیمت بوتاکس بر اساس  برند بوتاکس و محل  تزریق بوتاکس  متفاوت می باشد. برای مثال تزریق دیسپورت که یک برند انگلیسی و با کیفیت است بالاترین قیمت را دارد. بوتاکس نورونوکس که کره ای است قیمت متوسطی داشته و کنیتوکس که چینی است ارزان ترین قیمت را دارد.دیسپورت یک برند اروپایی بوتاکس است.  ماده اصلی دیسپورت سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم نوع آ می باشد . ویال های دیسپورت به شکل پودر تولید می شوند و می بایست در درجه حرارت ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد  نگهداری و  جا به جا شوند.  ویال های دیسپورت به شکل ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی موجود می باشند . برای تهیه این ویال حتما باید از مراکز معتبر جهت رعایت زنجیره سرما و جلوگیری از تخریب ملکول های حساس آن استفاده کرد. از آنجایی که در تهیه دیسپورت از لاکتوز استفاده می شود افرادی که آلرژی به شیر دارند نباید از این محصول استفاده کنند.

 

از جمله روش های جوانسازی پوست صورت که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز هست ، تزریق بوتاکس می باشد. از بوتاکس در صورت جهت رفع چین و چروک ها، خط اخم، خطوط بین ابروها، خط خنده ،خطوط پیشانی، خطوط گوشه های لب، خطوط روی لب و درمان افتادگی ابرو استفاده می شود.

بوتاکس توسط سوزن های بسیارظریف و مخصوص در نواحی مشخص شده توسط پزشک طی چند دقیقه بدون نیاز به بیهوشی تزریق می شود ، بوتاکس با از کار انداختن موقت عضلات فعال و پر کردن فرورفتگی های صورت موجب بازگرداندن جوانی و شادابی به پوست و چهره ی فرد می گردد. ماندگاری بوتاکس ها معمولا بین 4 تا 6 ماه میباشد ، که برای ماندگاری بیشتر فرد باید بعد از این تایم  تزریق بوتاکس را مجددا انجام دهد. تزریق بوتاکس به منظور جوانسازی پوست صورت می تواند هم در زنان و هم در مردان موثر واقع گردد .

 

مزایای بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی مزیت های دیگری نیز دارد که علاوه بر دلیل اصلی استفاده از بوتاکس یعنی فلج کردن عضلات بدن که از چین و چروک جلوگیری می کند، دومین مزیت استفاده از بوتاکس پیشانی حفظ زیبایی و جوانی پوست است. اگر قصد دارید پوستی جوان تر و شاداب تر و با طراوت تر داشته باشید ، می توانید از این بوتاکس پیشانی استفاده کنید. علاوه بر این ها آزمایشات نشان داده که بوتاکس اثر بخشی زیادی روی افرادی که تعریق بسیار دارند میگذارد. همچنین نکته بعدی در ارتباط با مزایای بوتاکس این است که در برخی افراد دیده شده که تزریق بوتاکس باعث کاهش درد های میگرنی میشود .البته هنوز نمی توان به طور دقیق این موضوع را عنوان کرد. علاوه بر این در مردانی که دچار بزرگی غده پروستات هستند، دیده شده است که تزریق بوتاکس در آنها باعث کوچکتر شدن این غده می شود.

 

معایب و عوارض بوتاکس پیشانی

علاوه بر مزایایی که بوتاکس دارد، می تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی ایجاد عفونت و تورم در مناطق مختلف صورت است. همچنین این مشکل نیز در برخی افراد بسیار دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد شده است البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که باعث بوجود آمدن این عوارض است دوز مصرف این دارو می باشد. اگر به تمام نکات لازم توجه داشته باشید و تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی برای شما پیش نمی آید.

 

عوارض بوتاکس چیست ؟

در مجموع  تزریق بوتاکس عوارض بسیار کمی دارد و بیشتر این عوارض ممکن است به دلیل نا آشنا بودن شخص تزریق کننده بوتاکس و تزریق آن توسط افراد غیر متخصص ایجاد شود. مهمترین توصیه ما به شما انجام تزریق بوتاکس در کلینیک های معتبر پوست و مو و مطب پزشک متخصص می باشد.

 

عوارض عمومی بوتاکس

قرمزی و تورم

قرمزی وتورم واکنش طبیعی بدن به هرنوع روش درمانی است. این عوارض معمولاً موقت هستند، در عرض چند ساعت برطرف می‌شوند. شدت قرمزی و تورم به میزان بوتاکس تزریق شده و همچنین ضخامت سوزن تزریق بستگی دارد. استفاده از سوزن‌های باکیفیت، تزریق آهسته‌ و مقادیر کم بوتاکس و همینطور استفاده از کمپرس سرد پس از پایان تزریق، از جمله مواردی هستند که می‌توانند از شدت قرمزی و تورم بکاهند.

درد

میزان درد ناشی از تزریق بوتاکس به آستانه‌ی تحمل درد شما بستگی دارد .معمولاً اکثر مراجعین درد ناشی از تزریق را به خوبی تحمل می‌کنند. برای کاهش درد می‌توانید در برخی موارد قبل از درمان، از کرم‌های بی‌حسی موضعی یا کمپرس سرد استفاده کنید تا درد محل تزریق کاهش یابد.

سردرد و تهوع

شایع‌ترین عوارض بوتاکس سردرد و تهوع هستند. این دو عارضه در برخی از مراجعین مشاهده می‌شوند. البته سردرد و تهوع معمولاً خفیف بوده و بیشتر برای کسانی رخ می‌دهد که اولین بار است که تزریق بوتاکس خود را انجام می‌دهند .ماندگاری این عوارض بین چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز متغیر است.

 

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق بوتاکس کنند؟

نکته ای که بسیار شایع است و اکثر افراد برایشان جای سوال دارد ، این است که چه کسانی نباید بوتاکس کنند؟ معمولا تعدادی از افراد خاص هستند که به هیچ وجه نباید از بوتاکس استفاده کنند؛ به دلیل اینکه انجام این کارعوارض بسیار زیادی برای سلامتی آنها خواهد داشت. از جمله آن ها می توان به افرادی که کمتر از 18 سال یا بیشتر از 75 سال سن دارند، اشاره کرد. همچنین زنان باردارو شیرده  نیز نیاز است که تا بعد از بارداری و اتمام شیردهی از انجام این کار خودداری کنند. افرادی که دچار بیماری های مربوط به انعقاد خون هستند و از داروهای انعقادی استفاده می کنند، به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند. افرادی که دچار بیماری های قلبی و عروقی هستند و یا از بیماری های عفونی رنج می برند نیز بوتاکس برایشان ممنوع است. همچنین افرادی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند نیز نباید بوتاکس پیشانی را انجام دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان