);

سوالات متداول بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس نام تجارتی سم تولید شده توسط باکتری بوتولینوم است. این سم در مقادیر زیاد باعث نوعی مسمومیت غذایی به نام بوتولیسم می شود. صرف نظر از این واقعیت که کشنده ترین عارضه بوتولیسم، فلج می باشد دانشمندان راهی برای استفاده از آن را پیدا کرده اند که برای انسان مفید می باشد. تزریق مستقیم مقادیر بسیار کم و رقیق شده سم به عضلات خاص باعث ضعیف شدن کنترل شده آن عضلات می گردد.

تزریق بوتاکس در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و ظاهری جوان تر را برای مدتی ایجاد خواهد کرد.

امروزه در جامعه صحبت های زیادی در رابطه زیبایی بوتاکس میشود که این نکته را باید در نظر داشت بوتاکس علاوه بر بحث زیبایی مورد درمانی دارد که بسیار کارآمد میباشد برای افرادی که در قسمت های زیر بغل کف دست و کف پا بیش از حد عرق میکنند از بوتاکس برای غیر فعال کردن غده های عرق استفاده میکنند و نکته مهمتردیگر اینکه برای افرادی که از بیماری میگرن رنج میبرند میتوانند با تزریق بوتاکس نزد پزشک متخصص که در مناطق داخلی سر تزریق میشود تا مقدار زیادی سر درد های ناشی از میگرن خود را کنترل کنند.

تزریق بوتاکس

هزینه بوتاکس صورت :

بوتاکس، یک درمان غیر جراحی محبوب می باشد که در ابتدا برای درمان طیف وسیعی از شرایط مثل عرق بیش از حد زیر بغل و کف دست و کف پا تا سردردهای شدید و میگرن استفاده میشد، که در حال حاضر به طور گسترده ای از جنبه ی مزایای زیبایی آن استفاده می شود. این درمان، توانایی بهبود ظاهر چین و چروک را دارد.

از جمله روش های جوانسازی پوست صورت که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز هست تزریق بوتاکس میباشد.

بوتاکس، یک درمان غیر جراحی محبوب می باشد که در ابتدا برای درمان طیف وسیعی از شرایط مثل عرق بیش از حد زیر بغل و کف دست و کف پا تا سردردهای شدید و میگرن استفاده میشد، که در حال حاضر به طور گسترده ای از جنبه ی مزایای زیبایی آن استفاده می شود. این درمان، توانایی بهبود ظاهر چین و چروک را دارد.

از جمله روش های جوانسازی پوست صورت که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز هست تزریق بوتاکس میباشد .

مهمترین عوامل موثر بر هزینه بوتاکس :

-اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد که با افزایش محدوده هزینه بالاتر خواهد رفت.

-مقدار دز مورد نیاز برای درمان که با توجه به میزان چین و چروک های شما ممکن است واحد های بیشتری از بوتاکس استفاده شود.

-بعضی از قسمت ها ممکن است به تزریق بیشتری نسبت به مناطق دیگر نیازداشته باشد که برای مثال کف دست ممکن است به واحدهای بیشتری نسبت به پیشانی نیاز داشته باشد.

به طور کلی هزینه تزریق بوتاکس با توجه به میزان مصرفی ماده و نوع بوتاکس که بهترین آن ها دیسپورت انگلیسی میباشد متغییر است.

موارد کاربردی بوتاکس :

از بوتاکس جهت بر طرف کردن و رفع چین و چروک ها و خط اخم و خطوط عرضی پیشانی خطوط گوشه لب خطوط کناره های چشم (پنجه کلاغی) ودرمان افتادگی ابرو و خطوط پشت لب ها استفاده میشود.همچنین بوتاکس باعث بالا رفتن خفیف گوشه ابروها میشود.

 بعد از بوتاکس صورت چه باید کرد:

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس:

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد و اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری می کند. مهمترین عوامل برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

-مهمترین نکته بعد از تزریق بوتاکس این است که حداقل تا 4 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن به طور کامل بپرهیزید.

-از شستن و آب زدن به ناحیه بوتاکس شده و رفتن حمام آب داغ و سونا و استخر و جکوزی تا 24 ساعت بپرهیزید.

-یکی دیگراز مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است.

مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظرکه گاها خانم ها موقع میکاپ کردن انجام میدهند حداقل تا 48 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز انتقال پیدا کند.

-بعداز تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.

-یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است.

-یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است.
-در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

موارد منع مصرف بوتاکس:

-افرادی که حاملگی و شیردهی دارند.

-افرادی که عفونت در محل تزریق دارند.

-افرادی که بیماری میاستنی گراو دارند.

-افرادی با اختلالات نوروموسکولر

-افرادی که آنتی بیوتیک هایی مانند جنتامایسین ، استرپتومایسین و کانامایسین مصرف می کنند.

-افرادی که داروی آسپرین و وارفارین و دیگر داروهای انعقادی استفاده میکنند.

-افرادی که تحت درمان با سیکلوسپورین هستند.

اگر سابقه حساسیت قبلی به بوتاکس دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس:

پیشنهاد میشود که مصرف داروهایی مثل آسپرین و وارفارین و داروهایی نظیر آن ها که التهاب و کبودی را بالا میبرند از 2 هفته قبل قطع گردد. از خوردن مولتی ویتامین ها و داروهای گیاهی نظیر آن پرهیز شود.حداقل یک هفته قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری شود

توصیه می شود مصرف داروهایی نظیر آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی از 2 هفته قبل از تزریق به منظور کاهش کبودی قطع شود. بهتر است حداقل به مدت یک هفته قبل از تزریق بوتاکس از مصرف الکل خودداری شود. اگر از ویتامین ها و داروهای گیاهی استفاده می کنید، به پزشک اطلاع دهید .

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس:

اگرتزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص با تجربه صورت گیرد عوارض احتمالی آن بسیار نادر می باشد. شایع ترین عارضه احتمالی کبودی موقت در محل تزریق می باشد. سر درد هم نادر بوده و در صورت ایجاد طی 24 تا 48 ساعت از بین می رود. افتادگی پلک در 01/0درصد ( یک مورد در 100 تزریق) ممکن است ایجاد شود. احتمال این حالت در افرادی که ابروهای آن ها پایین می باشد بیشتر است. این حالت موقتی بوده و به طور معمول طی 3 تا 6 هفته از بین می رود.

زمان اثر کردن بوتاکس چقدر طول می کشد؟

پس از تزریق بوتاکس در هر شرایطی مدت یک هفته تا 15 روز طول میکشد تا اثر کامل خود را انجام دهد و افراد نتیجه نهایی بوتاکس خود را ببینند. به طور متوسط بین 4تا 6 ماه هم طول میکشد تا اثر بوتاکس از بین برود و بتوانید مجدد تزریق انجام دهید.

روش تزریق بوتاکس:

مدت زمان لازم برای تزریق بوتاکس حدودا بین 10 تا 15 دقیقه میباشد . عموما برای بوتاکس نیازی به بی حسی نمیباشد ولی افرادی که مقاومت کمتری نسبت به درد دارند ممکن است 20تا 30 دقیقه قبل از پماد بی حسی استفاده کنند. برای تزریق بوتاکس معمولا ازسوزن های بسیار ظریف استفاده میشود که عموما با درد بسیار کمی همراه میباشد ومیزان و مقدار و تعداد تزریق در هر ناحیه با توجه به میزان چین وچروک های فرد با فرد دیگر متفاوت میباشد.

بوتاکس ابرو:

خطوط پیشانی و چین و چروک های اطراف ابرو می توانند چهره فرد را بیشتر از هر زمانی دیگر پیر و فرسوده نشان دهد لیفتینگ ابرو باعث جوانسازی پوست شما شده و می تواند شما را کمتر عصبی و خسته نشان دهد.

بوتاکس ابرو با ضعیف و آرام کردن ماهیچه هایی که سبب بوجود آمدن چین ها و چروک ها روی پوست می شود، این چین و چروک ها را مسدود می کند. این روش باعث میشود چهره ی غم انگیزی که بر اثر افتادگی ابروها پدید آمده است از بین برود.

معمولا نتایج انجام عمل بوتاکس ابرو بعد از حدود ۵ الی ۷ روز قابل مشاهده می باشد اما نتایج نهایی در زمانی حدود ۲ هفته یا 15 روز ظاهر خواهند شد. این عمل با خطر احتمالی صفر و کاملا بدون درد است. پیشنهاد میشود که منطقه تزریق بوتاکس را تا حدود ۴ ساعت رها کرده و دست نزنید، همچنین مصرف الکل خود را تا چندین ساعت بعد از عمل باید به حد اقل برسانید. بیماران به ندرت بر اثر بوتاکس دچار قرمزی یا کبودی میشوند. با این حال ممکن از یک کبودی کوچک را متحمل شوید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان